Kardeşlik Sofrası - İFA DERNEĞİ
"Kardeşliği ifa etme zamanı"
ifa derneği, hafız, hafızlık sponsorluğu, bağış yap, endonezya

Kardeşlik Sofrası


07/04/2020

Kardeşlik sofraları "İFTAR"
18 kere okundu

RAMAZAN AYI PAYLAŞMAYA DAVETTİR

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, o oruçlunun alacağı sevabın aynısı, iftar ettirene de yazılır ve oruç tutanın sevabından da bir şey eksilmez.” buyurmuştur.

Ramazan ayı maddi ve manevi birçok güzelliği birlikte yaşatan, yardımlaşma ve dayanışmayı öne çıkaran ayların en güzelidir. Öte yandan huzurlu ve birbirini seven bir topluma sahip olmak için İslam dininde zekât ve fitre gibi yardımlaşmaya köprü olacak maddi ibadetler emredilmiştir.

Ramazan-ı Şerifte paylaşmak, yardımlaşmak, kardeşliği ifa etmektir.

Asya’da milyonlarca yardıma muhtaç insan yardım elini beklemektedir. Ramazan ayında yapacağınız yardımlarınızla kardeşliği ifa edebiliriz. Böylece ramazan ayı insanın cömertliğini ortaya çıkaran, paylaşma duygusunu pekiştirerek toplumsal bütünleşmeyi sağlayan bir ay olarak öne çıkacaktır.

 

İFA DERNEĞİ RAMAZAN AYINA NASIL HAZIRLANIYOR?

  • Ramazan ayı başlamadan 1 ay önce Hazırlıklar başlar. Yardım yapılacak ve iftar organizasyonların düzenlenecek yerler belirlenir. Başta ilim talebeleri olmak üzere ihtiyaç sahipleri belirlenir.
  • Ramazan Yardımı Yapılacak Ülkelerin Belirlenmesi: Bir önceki yıl ramazan yardımı yapılan ülkeler ve bölgeler yeniden incelenir. Ramazan ve yardım kalemleri belirlenir
  • Partner Kuruluşlar İle Hazırlıklara Başlanması: Ramazan yardımlarının gerçekleştirileceği ülkelerdeki partner kurumlarla sürekli iletişim hâlinde olunur. Partner kurumlar aracılığıyla başta ilim talebeleri için iftar organizasyonları düzenlenir. İhtiyaç sahibi yerel halk tespit edilir ve bölgedeki ramazan yardımları için gerekli hazırlıklara başlanılır.

Hafızlık yapan talebeler Covid-19 salgın hastalığı sebebiyle evlerinde online olarak hafızlıklarını devam etmektedirler. Bu zorlu dönemde hafızın ailesiyle yapacağı iftara sponsor olabilirsiniz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, o oruçlunun alacağı sevabın aynısı, iftar ettirene de yazılır ve oruç tutanın sevabından da bir şey eksilmez.” buyurmuştur

Siz de bağışlarınızı İfa’ya ulaştırarak ramazanda ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürün

Paylaşmak Berekettir.