Bereket Ayı - İFA DERNEĞİ
"Kardeşliği ifa etme zamanı"
ifa derneği, hafız, hafızlık sponsorluğu, bağış yap, endonezya

Bereket Ayı


19/04/2020

PAYLAŞALIM BEREKETLENSİN
12 kere okundu

RAMAZAN AYI PAYLAŞMAYA DAVETTİR

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, o oruçlunun alacağı sevabın aynısı, iftar ettirene de yazılır ve oruç tutanın sevabından da bir şey eksilmez.” buyurmuştur.

Ramazan ayı maddi ve manevi birçok güzelliği birlikte yaşatan, yardımlaşma ve dayanışmayı öne çıkaran ayların en güzelidir. Öte yandan huzurlu ve birbirini seven bir topluma sahip olmak için İslam dininde zekât ve fitre gibi yardımlaşmaya köprü olacak maddi ibadetler emredilmiştir.

 

 

Zekat – Fitre - Fidye

İFA Derneği destekleriniz sayesinde  yardımlarınızı başta hafızlık yapan ilim talebeleri olmak üzere gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakta.

İFA Derneği Endonezya, Bangladeş, Filipinler, Kamboçya, Arakan Mülteci Kampları’na yardımlarınızı ulaştırmakta.

Bir fitre bedeli 27 TL, günlük Fidye bedeli 27 TL bir aylık fidye bedeli ise 810 TL’dir.

İftar ve Sahur

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, o oruçlunun alacağı sevabın aynısı, iftar ettirene de yazılır ve oruç tutanın sevabından da bir şey eksilmez.” buyurmuştur.  Endonezya, Kamboçya, Filipinler, Bangladeş ülkelerinde hafızlık eğitimi gören talebeler Covid-19 salgın hastalığı sebebiyle evlerinde online olarak hafızlıklarını devam etmektedirler. Sizler de Bir hafız talebesinin bu zorlu dönemde ailesiyle yapacağı iftara sponsor olarak onlara destek verebilirsiniz.

Bir İftar Bedeli 150 TL

Bayramlık

Bu Ramazanda, kıyafeti olmayan ihtiyaç sahibi çocuklara kıyafet alıyoruz.

Sevapların çoğaldığı Ramazan ayında siz de 120TL karşılığında ihtiyaç sahibi bir çocuğu giydirebilirsiniz.

Giyim Yardımı 120 TL

Kumanya

Açlık sebebiyle dünyadaki binlerce insan sağlığından yoksun bir vaziyette hayata tutunmaya çalışmaktadır. Besinsiz kalan binlerce küçük bedenler ömürlerinin en güzel günlerini açlıkla savaşarak geçirmekte. Açlıkla mücadele faaliyetlerini “gıda yardımlarıyla” devam ettiren derneğimiz bu çağrıya sizleri de davet ediyor.

Ramazan Kumanyası 150 TL